top of page
< Back

Galerie Golf

Fotogalerie Fantasy golf

Začíná se v Japonsku, kde na vás čekají tři jamky. První z nich se jmenuje Tokio, což je, jak známo, hlavní město Země vycházejícího slunce. Druhá jamka Yakuza naznačuje, že její zdolání nebude snadné. Třetí jamka Jin a Jang ukáže, v jaké duševní rovnováze se právě nacházíte. Porozhlédnete-li se okolo sebe, uvidíte typické doplňky - japonskou pergolu, věž ve stylu jihovýchodní Asie, sošku Buddhy, bonsaie… máte pocit, že se nacházíte uprostřed úchvatných japonských zahrad.

Jako mávnutím kouzelného proutku se přeneseme o několik tisíc mil dál, přímo do prosluněného Karibiku, někdejšího ráje pirátů. Proto není divu, že této oblasti vévodí pirátská loď a pláže poseté bílým pískem a několika druhy palem. Najdete zde dvě jamky. První s názvem Pirates je přímo na palubě pirátské lodi a zahrajete ji pod přísným dohledem obávaného kapitála Edwarda Teacha zvaného Černovous ((Blackbeard). Druhá jamka se jmenuje Island a vede z bílé písčité pláže okolo vodopádů na ostrov, ze kterého se můžete podívat na jezírko plné kachen a jiného vodního ptactva, včetně černých labutí a bílých pelikánů. Určitě nepřehlédnete voliéru s několika druhy papoušků.

A je tu další posun v prostoru i čase. Stačí udělat několik kroků a ocitáme se ve starověkém Řecku. Přivítají vás nejen rozvaliny antických budov a chrámů, ale také zmenšený řecký amfiteátr. Na hráče čekají dvě jamky: Afrodite a Colosseum. Antickou atmosféru dokresluje vinná réva, bylinky ze Středozemí a 200 let starý olivovník.

Ten, kdo věří na moc upírů, by měl možná další zemi vynechat. Už jen její název Transylvania, s dominantním hradem legendárního hraběte Draculy, nahání slabším povahám strach. V předhradí můžete vidět ně kolik voliér se zajímavými a vzácnými druhy sov a zahrát si první jamku, nesoucí název Vlkodlak, kterou z hradní věže střeží stejnojmenná příšera. Projdete mezi kůly, na kterých jsou nabodnuty kostry Drákulových obětí a po padacím mostě se dostáváme na nádvoří hradu. V hradním příkopu si všimneme koster nepřátel, kteří se marně snažili Draculův hrad dobýt. Nenecháme se znervóznit šibenicí, která je tu připravená k potrestání zločinců, puštíkem vousatým, ani párem rysů bažinných a odehrajeme druhou jamku v této zemi. Míček je v jamce a my opouštíme zříceninu hradu branou ve věži, v níž je hladomorna se strašidelnými, pohybli vými obrazy. Ještě musíme projít okolo hřbitova, kde leží samotný hrabě Dracula i se svojí rodinou.

Opustíme zemi zla, abychom se ocitli pře mnoha a mnoha miliony lety, kdy naší planetě vládli velcí ještěři - nacházíme se v pravěké Dinosaurii.. Řev praještěrů, bublající bažina, plavuně, kapradiny, 150 milionů let starý blahočet chilský a nad hlavou se vznášející Pterodaktyl. To vše navozuje atmosféru časů, do nichž lidská noha nevstoupila. My si ten luxus ale můžeme dovolit díky čtyřem jamkám. První s názvem Tyranosaurus se hraje přímo v kostře dinosaura, přesněji řečeno v jeho hrudním koši. Druhou jamku najdeme v jeskyni s vodopádem. Až ji zahrajete, všimněte si pravěkých jeskyních maleb, které připomínají ty v legendární jeskyni Altamira. Třetí jamka s názvem Pterodaktyl vede přes dinosauří stopy. Po jejím zdolání přicházíme ke čtvrté jamce. Musíme si dát pozor, abychom nešlápli na dinosauří vejce nebo na některou z živých kapradin, které přežily miliony let. Dovezeny byly až z daleké Tasmánie. V našich zeměpisných šířkách jsou unikáty, stejně jako dva stromy ginkgo biloba. Čtvrtá jamkou je sopka a hraje se z jejího vrcholu, odkud je krásný výhled na celý areál.

Opět skok v čase i prostoru a dostáváme se blíž k současnosti. Ni cméně stále jsme ještě několik tisíc let před naším letopočtem, a to ve starověkém Egyptě. Vévodí mu pyramida s hrobkou faraóna Tutanchamona, která je obklopená písečnými dunami, palmami a výběhem pro surikaty. V této zemi najdete jedinou jamku, která se hraje právě v oné pyramidě se sarkofágem, ve kterém odpočívá jeden z nejznámějších faraonů, již zmíněný Tutanchamon.

Fantasy golf Plasy potěší i milovníky Divokého západu. Arizona, to je název další země. Typický westernový saloon s výběhem pro klokany pozvolna přechází do indiánského tábora. Jediná jamka této země vede přímo do týpí. Zahrát ji musíte pod dohledem několika indiánských bojovníků a z povzdálí vše sleduje mohutný bizon.

Z Arizony už je to jenom skok do staré mexické vesnice. V předposlední zemi - Mexicu - najdete dvě jamky. První se nazývá Tequila, podle oblíbeného nápoje místních obyvatel a druhá podle mexických banditů Desperados. Až dostanete míčky do obou jamek, povšimněte si okolních rostlin: juky, agáve a kaktusy byly dovezené přímo z Mexika. Fauny tu zastupují amazoňan žlutolící a nejmenší druh sovy na světě - kulíška brazilského.

Blížíme se k poslední zemi, kterou je Afrika s jedinou jamkou, nesoucí název podle hlavního města Keni - Nairobi. Na malém území vidíme safari vůz, na němž si hoví dva šimpanzi, nad nimi ve větvích se pohupuje orangutan. Vedle safari jeepu odpočívá lví rodinka. Dominantou země je domorodá chatrč. Za ní, na kopci, sedí dvě horské gorily. Živo je u nedalekého jezírka. K vodě směřují slonice a zebra s mláďaty, je tu i krokodýl a plameňáci. Vše zdařilé repliky. Živá zvířata jsou tu ale také - nosálové, mývalové, malpy hnědé a spousta druhů pestrobarevných papoušků.

Počkejte, až se setmí. To uvidíte hřiště v &ua cute;pln ě jiných dimenzích. Desítky světel a stínů rozehrávají úplně jinou partii, než za bílého dne. Všechny země vypadají tajemněji a plastičtěji. Zvuky se násobí. Zlověstná tvář kapitána Černovouse je ještě více zachmuřená. Draculův hrad budí v měsíčním světle opravdovou hrůzu. Váháte vkročit do Dinosaurie, aby vás neznámý ještěr nestáhl do hlubin bažiny. Každým okamžikem čekáte, kdy Tutanchámova mumie obživne. Rudí bojovníci vás tiše pozorují a vy nevíte, zdali vylétne z indiánského ležení šíp, nebo z mexické vesnice kulka z desperádova coltu. Projít okolo jezírka pod africkou chýší už vyžaduje značno u odvahu. Jsme opět v civilizaci a tep se nám zpomalí. Stálo to ale za to. Nevěříte? Pak přijeďte do Plas a přesvědčte se sami.

bottom of page